F.E.S.S. The programCzym jest  F.E.S.S. i jakie są jego główne założenia?

Głównym celem F.E.S.S. Training jest rozwijanie i utrzymywanie Waszych zdolności motorycznych, a tym samym procesów zachodzących w organizmie, na optymalnym poziomie.
F.E.S.S  powinien być dla Ciebie jak mapa dla podróżnika. F.E.S.S. daje Ci wskazówki i kierunki w drodze do osiągnięcia celu, dzięki temu osiągniesz ten cel samemu i będziesz tylko sobie zawdzięczał swój sukces. Każdy sukces da Ci siłę do wyznaczania i osiągania kolejnych, a z F.E.S.S. wszystko, co robisz będzie w tzw. Zgodzie z ciałem.  Nie jest istotne czy jesteś w trakcie przygotowań do turnieju w tenisa czy zawodów kulturystycznych, jedziesz na konferencje na której będziesz przemawiać w stresie przez 3h bez przerwy, czy czeka Cię przeprowadzka, albo chcesz jedynie czuć się dobrze i być zdrowym. F.E.S.S. da Ci pęk kluczy, którymi będziesz mógł posłużyć się otwierając kolejne furtki do lepszego, pełnego zdrowia a tym samym radości, życia.

            Musisz być świadom tego, że organizm ludzki oczekuje różnorodnej stymulacji, dlatego nie warto ograniczać mu bodźców. Nie zamykaj się na jeden rodzaj aktywności. Nie pomijaj innych ważnych zdolności motorycznych ponieważ zaniedbane, uniemożliwią Ci osiągnięcie szczytu w tej upragnionej.

            Nie staraj się szukać wymówek, dlaczego miałbyś nie ćwiczyć, wiesz że  jest to dla Ciebie dobre, więc nie czekaj i zacznij nawet od razu. Połóż się tu gdzie jesteś i zrób 15-20 spięć prostych brzucha, nie odrywając ani na moment odcinka lędźwiowego od podłogi, a także bez nadwyrężania szyi poprzez machanie głową. Jak skończysz, wróć do czytania i powtórz ćwiczenie zanim rozpoczniesz kolejny rozdział.

            Jeśli traktujesz swoje życie i zdrowie poważnie podejmiesz się tego wyzwania. Jeśli natomiast nie obchodzi Cię to jak będzie wyglądało Twoje ciało za kilka lat i jak będzie funkcjonowało, nie ma sensu by się oszukiwać i zaczynać coś o czego braku kontynuacji wiesz już teraz. Oszukiwanie samego siebie nie przyniesie Ci efektów, lub przyniesie krótko trwałe, a nie o to chodzi w tym programie. Jeśli podejmujesz wyzwanie, zacznij od małych kroków w dobrym kierunku. Nie oczekuję od Ciebie byś pobiegł od razu na siłownię i zaczął robić przysiady ze stukilogramową sztangą na plecach. Najpierw, naucz się jak robić poprawne przysiady, a później zwiększymy obciążenie.

F.E.S.S. Program powstał po to by pomóc Ci osiągać małe i większe cele, tydzień po tygodniu, a nawet dzień po dniu. Na samym początku naucz się podstawowych zasad, ze znajomością ich będziesz mógł trenować, zarówno samemu jak i na różnego rodzaju zajęciach fitness, bezpiecznie i nie robiąc sobie krzywdy.

ZAPRASZAM na mój profil na FB i KANAŁ na YouTube MAGAZYN TRENERA W tym miesiącu z uśmiechem spoglądam na Was z okładki M...